To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Znany katolicki publicysta będzie rozmawiał z tarnowianami o kryzysie w Kościele    -   01/3/2013
Spotkanie z Tomaszem P. Terlikowskim
12 marca na zaproszenie Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości do Tarnowa przybywa bodaj najpopularniejszy obecnie publicysta katolicki w Polsce, Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny "Frondy" chce rozmawiać z tarnowianami o kryzysie w Kościele, jego przyczynach i próbach zaradzenia mu, podejmowanych w ostatnich latach przez papieża Benedykta XVI. Pretekstem do spotkania jest ostatnia książka T. Terlikowskiego, zatytułowana "Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po Soborze", wydana przez krakowskie wydawnictwo AA.

Ogloszenie
>

Książka nawiązuje do bestsellerowej publikacji Dietricha von Hildebranda Koń trojański w mieście Boga, która ukazała się w 1967 r., wieszcząc poważny kryzys w Kościele po Soborze Watykańskim II. Tomasz P. Terlikowski pisze o nadużyciach, herezjach, sporach i skandalach, które od tamtego czasu miały miejsce w różnych dziedzinach życia i nauczania Kościoła. W książce przeczytamy m.in. o teologach, którzy wystąpili przeciw doktrynie, o kryzysie w szeregach kapłanów, o homoseksualnej „bombie” w Kościele, o szokujących eksperymentach liturgicznych, o podważaniu istnienia piekła i szatana oraz o innych kontrowersjach, które skutecznie zabijają ducha wierności i modlitwy. Autor wskazuje też na znaki odnowy w Kościele, do których należą: autentyczna, niezafałszowana interpretacja Soboru oraz papieska walka o prawdę.

Spotkanie autorskie z Tomaszem P. Terlikowskim odbędzie się 12 marca (wtorek) o godz. 18:00 w Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Wstęp jest wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl